Kurumumuz Çocukları Arasında Münazara Yarışması Yapıldı

27.10.2017 Perşembe günü Sinop Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüklerimizde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımıza yönelik münazara yarışması yapıldı.                                                                                                                            
 Kuruluşumuz Sinop Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşen yarışmada Sinop Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Sinop Bilim ve Sanat Merkezinde görevli Öğretmen Ali Yıldız, Sinop Fen Lisesi’nde görevli Öğretmen Mustafa Durna, Sinop Anadolu Lisesi’nde görevli Öğretmen Ümit Koyuncu, Sinop Atatürk Lisesi’nde görevli öğretmen Atilla Güleç jüri üyeliği yaptılar. 2 oturum halinde gerçekleşen münazarayı Sinop Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklarımız kazandı. Yarışmaya katılan çocuklarımız çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiler.
          Yarışmaya her iki takımında konulara çok hâkim olduğu ve çok çekişmeli olduğu gözlemlendi. Bu yıl 1.si düzenlenen Münazara amacı Kuruluşlarımız da kalan çocuklarımızın kendilerini ifade edebilme, sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada barındırabilme, empati ve özgüven duygularını geliştirmeleri açısından çok önemli olduğu gözlemlendi. Yapılan bu etkinlik ile öğrencilerimiz fikirlerini daha özgür savunabilecek ve toplum önünde kendilerini daha rahat ifade edebileceklerdir. Bu etkinliğin, öğrencilerimizin araştırma becerilerini geliştirerek tartışma adabını ve kurallarını öğrenme fırsatı bulmaları açısından da yararlı olduğu gözlemlenmiştir. 


Sonraki Sayfa: Sporda Yılın Enleri Ödüllendirildi

Önceki Sayfa : Bakanımız Sayın Dr.Fatma Betül Sayan Kaya'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı