Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Gerze'de İftar Yemeğinde Bir Araya Geldiler

Valimiz Sayın Hasan İPEK, Gerze Kaymakamlığı  ve İl Müdürlüğümüz işbirliğinde Gerze Otelde verilen iftar yemeğinde Şehit Aileleri ve gazilerimizle bir araya geldi.

Valimiz Sayın Hasan İPEK, iftar yemeği öncesinde Şehit Aileleri ve gazilerimizin masalarını tek tek ziyaret ederek sohbet etti. Davetlileri selamladıktan sonra tutulan oruçların kabul olması dileğinde bulunarak Ramazan-ı şeriflerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Valimiz Sayın Hasan İPEK iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmada ‘’Sinop olarak ilk şehidimizi 675 yılında seyid İbrahim Bilal hazretleri ile son şehidimizide Durağanlı Hakan Tanrıkulu kardeşimizle verdik. Maalesef bu topraklarda bulunduğumuz sürece hep şehit verdik, veriyoruz. Duamız ve temennimiz şudur ki, en son şehidimiz Hakan Tanrıkulu kardeşimiz  olsun ve bundan sonra şehit vermeyelim. Bu Ülkenin bekası için, insanların sağlığı, huzuru ve özgürlüğü için kimimizin çocukları gazi oldu, kimimizin çocukları ise şehit oldu. Bu gerçekten bu ülkenin gerçek sahipleri olduğumuzu gösterir. Bugün akşam burada sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtiyor, hepinize sonsuz saygılarımı sunuyorum’’ dedi.
 
Şehit Aileleri ve  Gaziler için  Gerze Otelde verilen iftar yemeğine Valimiz Sayın Hasan İPEK’in yanı sıra, Gerze Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, İl Jandarma Komutanı Şefaattin SERTEN, İl Emniyet  Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI, İl Müdürümüz Melih KKELEŞ, İlçe Kurum Müdürleri, şehit Aileleri ve  gaziler katıldı.


Sonraki Sayfa: Valimiz Sayın Hasan İPEK ve Eşi Gülten İPEK Hanımefendi,Şehit Aileleri ve Gazilerimizle İftarda Bir Araya Geldi

Önceki Sayfa : Ayancık İlçemizdeki Şehit Yakınları ve Gazilerimiz İftarda Bir Araya Geldiler