Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM)Tarafından Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

İl Müdürlüğümüz bünyesinde açılan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı ve Koruyucu Aile Hizmeti hakkında 07 Aralık Perşembe günü saat:14.00 da  Valilik toplantı salonunda seminer düzenlendi.
 
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı ve Koruyucu Aile Hizmeti hakkında Valilik toplantı salonunda düzenlenen seminer Saygı Duruşunda bulunulması  ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Müdürümüz Melih KELEŞ’’in açılış konuşmasını yaptığı program, Sosyal Çalışmacı Semra TANYERİ’nin Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi hakkında yaptığı bilgilendirme ve  Sosyolog Dilek Baltacı’nın Sinop İli Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı hakkında gerçekleştirdiği sunum ile devam etti.
 
Sosyal Çalışmacı Ceyda Demir tarafından  Koruyucu Aile Modelinin tanıtılmasının akabinde duygulu anların yaşandığı  Koruyucu Aile olan  Adalet YİĞİTTAŞÇI’nın konuşması ile program sona erdi.
 
Programın sonunda Valimiz Sayın Hasan İPEK’in eşi Sayın Gülten İPEK Hanımefendi, düzenlenen seminerin çok verimli olduğunu belirttikten sonra Koruyucu Aile Hizmeti hakkında toplum olarak duyarlı davranılması   ve herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.
 
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Yerel Eylem Planı ve Koruyucu Aile Hizmeti hakkında Valilik toplantı salonunda düzenlenen seminere Valimiz Sayın Hasan İPEK’in eşi Sayın Gülten İPEK Hanımefendinin yanı sıra, Vali Yardımcımız Mehmet TANIŞIR, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ ve eşi Nurhan ALTINTAŞ, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN ve eşi Songül DAĞDEVİREN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mehmet DEMİRCAN, Defterdar Naci GÜNAYDIN, İl Müdürümüz Melih KELEŞ,İl Müdür Yardımcımız Harun KÖKSALAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Musa Kazım AÇIKBAŞ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şahin DEĞİRMEN, Meteoroloji İstasyon Müdürü İsmail KILINÇ, Tapu Müdürü Nurettin CÖMERT,  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ümit ÜNAL, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Nedim KAŞIKKIRIK, İl Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürü Dursun HIZARCI, Sosyal Güvenlik İl Müdürü  Zafer Ali Ürkmez, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ve Muhtarlar katıldı.


Sonraki Sayfa: Bakanımız Sayın Dr.Fatma Betül SAYAN KAYA'nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Çocuk Koruma Kanunu Alt Komisyon Toplantısı Yapıldı