Sinop Fedakar Ecdadı ve Tüm Şehitlerimiz İçin Vefa Yürüyüşünde Buluştu

Türk Milletinin vatanı ve kutsal varlıkları uğruna neler yapabileceğinin bir delili olan, kahraman Türk askerinin vatanını korumak ve başarıya ulaşmak için sonsuz gayret gösterdiği, çetin arazi ve şiddetli kış şartları ile teçhizat eksikliği ve ikmal yetersizliği nedeniyle Allahuekber Dağları'nda on binlerce şehit verdiğimiz Sarıkamış Harekâtı’nın 103. Yıldönümünde, Sinop’ta Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı düzenlendi.
 
Sinop Valiliği’nin himayesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı kapsamında düzenlenen yürüyüş Sinop iskele meydanından başlayarak, Valilik önü, Seyitbilal ve Şahin Tepesi mevkii güzergâhında gerçekleştirildi.
 İskele meydanından başlayan yürüyüşte  parkur güzergahında bulunan Seyyid İbrahim  Bilal Hazretlerinin türbesinin önüne gelindiğinde  Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.
Şahin Tepesi mevkiinde son bulan Yürüyüş parkurunun tamamlanmasının ardından Şahin Tepesi mevkiinde  Sarıkamış Şehitlerini Anma töreni gerçekleştirildi.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşma yapan Valimiz Sayın Hasan İPEK, ‘Bugün 103 yıl önce Sarıkamış’ta şehit olan atalarımızı anmak için buradayız. Sarıkamış Şehitlerine, Seyyid İbrahim Bilal Hazretlerine, Sinop Deniz Şehitlerine, 15 Temmuz Şehitlerimize, Kurtuluş Savaşı Şehitlerimize ve 15 Temmuz da şehit olan Sinop’lu  Ömer Can AÇIKGÖZ kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar ölmediler onlar bizlere şefaatçi olmak için bekliyorlar. Peygamberlerle birlikte haşrolacaklar. Şehit evladı olmanın verdiği gururla ve her karış toprağı şehit kanlarıyla yıkanmış bir vatana sahip olmanın gururuyla sizleri sevgi saygı ve hürmetlerimle selamlıyor, hepinize şehitlerimize sahip olacak bir ömür ve onların hatıralarını her zaman yad edecek bir fikirle hayat sürdürmenizi temenni ediyorum’’ dedi.
 
Yapılan konuşmaların akabinde  Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardından katılımcılara çorba ikram edilmesiyle tören programı sona erdi.
Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşüne,  Valimiz Sayın Hasan İPEK, Vali Yardımcılarımız İzzet ERCAN ve Mehmet TANIŞIR, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mehmet DEMİRCAN, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan BAŞYİĞİT,İl Müdürümüz Melih KELEŞ ,İl Müdür Yardımcımız Harun KÖKSALAN, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımız, Umut evlerimiz ve  Çocuk Evlerimiz öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Sonraki Sayfa: İl Jandarma Komutanlığında Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma Konulu Eğitim verildi

Önceki Sayfa : Sinop il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde"Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma"Konulu Eğitim Verildi