Valimiz Sayın Hasan İPEK Kadına Yönelik Şiddete Hayır Standımızı Ziyaret Etti

 
Valimiz Sayın Hasan İPEK, İl Müdürlüğümüz tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 25 Kasım 2017 Cumartesi günü İlimiz Sakarya Caddesi girişinde açılan standımızı ziyaret etti.
 İl Müdürümüz Melih KELEŞ, Valimiz Sayın Hasan İPEK’e  açtıkları stant hakkında bilgiler verdi. Stant görevlileri tarafından Sayın Valimizin koluna kadına yönelik  şiddetle mücadeleye karşı farkındalık oluşturmak amacıyla temsili olarak turuncu renkli fular takıldı.
 Stant ziyaretinde basın mensuplarına açıklama yapan Valimiz Sayın Hasan İpek,  ‘’Kadına karşı şiddeti önlemek amacıyla yapılan tüm çalışmaları takdirle karşılıyor ve Sinop Valiliği olarak bu konuda her türlü desteği veriyoruz. Sinop’ta bu duyarlılık var. Şiddete uğrayan kadınlarımıza destek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Emniyet Teşkilatı olarak yanlarındayız. Kadınlarımızın korunması ve kollanması için tüm çalışmaları yapıyoruz. Tüm hanımlara sesleniyorum. Kendinizi yalnız hissetmeyin. Devlet daima sizin yanınızda’’ ifadelerini kullanarak, Sinop’ta (ŞÖNİM) Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezini de hayata geçirdiklerini söyledi.


Sonraki Sayfa: Sinop ASP'de"24 Kasım Öğretmenler Günü"Kutlaması

Önceki Sayfa : Bakanımız Sayın Dr.Fatma Betül SAYAN KAYA'nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı